Nie tylko inwazyjne, chirurgiczne metody są w stanie poradzić sobie z wiotkością skóry i głębokimi zmarszczkami. Coraz większą popularnością cieszy się lifting bez skalpela, czyli kategoria zabiegów, które opierają się na stymulacji naturalnych procesów, prowadzących do odmłodzenia twarzy. Poznaj trzy mało inwazyjne sposoby na poprawę napięcia skóry i redukcję zmarszczek.
Lifting bez skalpela – co to znaczy?
Lifting bez skalpela to pojęcie, którym określa się niechirurgiczne zabiegi na twarz, szyję, dekolt i całe ciało, które umożliwiają poprawę napięcia skóry. Ich działanie opiera się na stymulacji skóry do wytwarzania kolagenu, czego efektem jest wzrost napięcia oraz gęstości skóry. Proces przebudowy skóry po tego rodzaju zabiegach trwa od kilku do kilkunastu tygodni, co oznacza, że tyle mniej więcej czasu trzeba poczekać na osiągnięcie optymalnych efektów. Co ważne, zabiegi te działają głęboko i intensywnie, ale nie przerywają przy tym ciągłości naskórka, ewentualnie powodują niewielkie uszkodzenia, które szybko się goją. Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone zabiegi, rekomendowane przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie.
Laserowy lifting twarzy
Jedną z technologii używanych do napinania i odmładzania twarzy jest laser. Specjaliści z Kliniki Miracki polecają m.in. laser pikosekundowy, który bardzo dobrze radzi sobie z redukcją zmarszczek, ujędrnianiem skóry i niwelowaniem przebarwień. Seria zabiegów tym urządzeniem daje efekt świetlistej, odmłodzonej skóry. Technologia pikosekundowa wyróżnia się wykorzystaniem ultrakrótkiej wiązki światła laserowego, które powoduje stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. W niektórych przypadkach wskazane jest połączenie kilku różnych laserów w ramach jednej terapii czy wzmocnienie efektów z pomocą innych zabiegów medycyny estetycznej, np. wypełniania kwasem hialuronowym.
Głęboki lifting ultradźwiękowy
Lifting bez skalpela możliwy jest również dzięki zastosowaniu technologii wysoce skoncentrowanych ultradźwięków. Zabieg ten nosi nazwę liftingu HIFU od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound. Procedura wykonywana jest przy pomocy głowicy, do której przytwierdza się kartridże o różnej głębokości działania. W przypadku zabiegów na twarz podczas liftingu HIFU zmiany wprowadzane są na głębokości od 2 do 4,5 mm. Dzięki możliwości dopasowania głębokości działania ultradźwięków zabieg ten można wykonywać nawet w delikatnej okolicy oczu. Indywidualnie dobrane parametry liftingu HIFU na twarz pozwalają na precyzyjną i bezpieczną likwidację wiotkości skóry już po jednym zabiegu.
Termolifting, czyli odmładzanie podczerwienią
Kolejnym niechirurgicznym zabiegiem, który wykorzystuje efekt termiczny, aby pobudzić produkcję kolagenu w skórze, jest termolifting. W tym przypadku zastosowaną technologią jest podczerwień. Podczas zabiegu skóra jest rozgrzewana przy pomocy światła podczerwonego do temperatury około 65°C, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych. Zabieg zwieńczony zostaje łagodzącym masażem wykonywanym specjalnym coolerem o temperaturze 0–20°C. Termolifting przeprowadza się w serii kilku powtórzeń. Efekty intensyfikują się przez około 3–6 miesięcy.
Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj.
Treść promocyjna
Zobacz także:
- Modelowanie sylwetki – nowoczesne technologie, które pomagają w realizacji celów
- Chirurgia stomatologiczna – czym jest, jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatoog?
- Iniekcja dostawowa: skuteczna terapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego
- Endoproteza kolana cena
- Zespół cieśni nadgarstka: skuteczne leki i terapie